browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Kielecka Fabryka Mebli

Wyjazd studyjny –Kielce (25.04.2012r)

Pełna nazwa firmy: PPHU Kielecka Fabryka Mebli 

Lokalizacja: Zagnańska 232, 25-563,Kielce

 

o zakładzie:

Kielecka Fabryka Mebli to 30 lat tradycji meblowej. Nowocześnie wyposażona firma specjalizuje się w wyposażeniu obiektów użyteczności publicznej, w produkcji i sprzedaży mebli kuchennych, pokojowych i biurowych. Fabryka zatrudnia najlepszej klasy specjalistów z dużym doświadczeniem zawodowym. Dobra znajomość branży meblarskiej i nowoczesne maszyny gwarantują sprawne realizacje wymagań klientów, a jednocześnie sprawiają Fabryki są konkurencyjne na rynku o czym świadczy ciągły wzrost naszej produkcji i poszerzenia oferty handlowej. Fabryka zatrudnia 60 pracowników i stale się modernizuje, starając się nadążyć za najnowszymi trendami. Po kolejnej modernizacji działu produkcyjnego w 2009r. Podjęliśmy decyzje o stworzeniu kolekcji mebli mieszkaniowych na rynek Polski. Nasze wyroby cechuje dobra jakość, niepowtarzalny design, nieograniczone możliwości komponowania poszczególnych brył. Te wszystkie zalety dopasowane do rynku krajowego gwarantują sukces sprzedaży. Kielecka Fabryka Mebli to meble z pomysłem.” (źródło - www.kielecka-fabryka-mebli.pl/)

Nasza wizyta w zakładzie:

W fabryce zjawiliśmy się z samego rana i od razu udaliśmy się na krótki spacer z dyrektorem zakładu, podczas którego mogliśmy zapoznać się z jej wyglądem.

Drugim etapem naszej wizyty była rozmowa z właścicielem firmy, który powitał serdecznie uczniów i krótko opowiedział jak widzi naszą współpracę podczas samej wizyty, jak i praktyk zawodowych.

Po spotkaniach z oficjelami mieliśmy możliwość szczegółowego zwiedzenia zakładu wraz z wszystkimi działami produkcji. Oprócz pomieszczeń produkcyjnych firma dysponuje również salonem wystawowym o powierzchni ponad 8000 metrów kwadratowych, który również był punktem wycieczki. W trakcie zwiedzania została nam przedstawiona idea produkcji prowadzonej w zakładzie oraz plany rozwojowe firmy. W trakcie poruszania się po zakładzie mieliśmy możliwość zaobserwowania pracy nowoczesnych maszyn produkcyjnych, z których każda została krótko scharakteryzowana przez naszego przewodnika.

Ostatnim punktem programu było spotkanie z kierownikiem produkcji oraz dyrektorem zakładu na którym mieliśmy możliwość wymiany doświadczeń oraz dyskusji na temat wizerunku absolwenta i przyszłego pracownika firmy. Wyciągnięte z rozmowy wnioski posłużą do próby modyfikacji naszego programu nauczania, tak aby absolwent szkoły potrafił sprostać wymaganiom stawianym w nowoczesnych zakładach meblarskich.

Naszym zdaniem:

W naszych oczach Kielecka Fabryka Mebli to zakład wyspecjalizowany, którego głównym produktem jest mebel wykonany przeważnie z płyty wiórowej laminowanej, czasami z dodatkiem innych materiałów drewnopochodnych. Mebel wykonywany jest w krótkich seriach, które mają bardzo dużą konkurencje w chwili obecnej na naszym rynku. Nowoczesna linia produkcyjna oraz znakomita kadra pozwoliła zakładowi na przebicie się w tak trudnych warunkach rynkowych i zaistnienie na polskiej scenie meblarskiej. Zakład odnosi wielkie sukcesy odbierając wiele nagród na targach branżowych za oferowane przez siebie produkty. Na koniec wartym podkreślenia jest fakt, iż dalekosiężne plany rozwojowe firmy wpłyną na wzrost zatrudnienia, o które tak trudno w tej chwili w naszym kraju. Może kiedyś któryś z naszych praktykantów będzie miał możliwość pracy w Kielcach :) .